Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

"Szkocka intgryga" już za nami

W środę, 24 czerwca, staraniem "Stowarzyszenia Pałac w Wojnowicach - wczoraj, dziś, jutro", na przypałacowej polanie (pod namiotem) wystawiony został kolejny spektakl grupy Irrealis z Raciborza, pt. "Szkocka intryga".
Pierwszy raz zdecydowaliśmy się na inscenizację nie w pałacowych salach, a w plenerze. I warto było. Frekwencja, mimo niepewnej pogody, dopisała nadzwyczajnie. Było dwa razy więcej ludzi niż zmieściłoby się we wnętrzach. Spektakl, poprzedzony kapitalnym monologiem Michała Fibica, wypadł nadzwyczajnie. Co warte szczególnego podkreślenia, tym razem bardzo nam pomogły w organizacji Wojnowice, bo też i głównie dla mieszkańców przeznaczony był spektakl. Namiot stanął dzięki pomocy pani sołtys, podesty podłogowe wypożyczył nam DFK, scenę - miejscowa szkoła, zaś transport i montaż namiotów wykonaliśmy siłami ochotników z naszej miejscowości.

Przy tej uroczystej okazji, wręczyliśmy honorowy tutuł "Przyjaciel pałacu w Wojnowicach" Panu Reinhardowi Glomb z Katowic, wieloletniemu miłośnikowi naszego obiektu, darczyńcy wielu ciekawych przedmiotów do naszego Muzeum Dawnej Wsi, autorowi fotografii pałacu i wystaw...

Obszerny fotoreportaż znajdziesz  tutaj
  
Aktualności
Promocja nowej książki właściciela wojnowickiego pałacu już za nami
 23 listopada, w przepięknej sali raciborskiego muzeum odbyła się promocja kolejnej książki Zbigniewa Woźniaka. Ze szczegółami oraz fotoserwisem i relacją filmową można zapoznać się klikając  tutaj

 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.