Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Okolica


Na zdjęciu Zamek Piastowski w Raciborzu
 
    Okolice Raciborza obfitują w zabytki i liczne atrakcje turystyczne, idealnie nadając się do organizowania wycieczek autokarowych, samochodowych, rowerowych, czy pieszych. Prawie w każdej miejscowości jest coś ciekawego do obejrzenia, zaś wycieczki ułatwiają wydawane przez Powiat Raciborski, Miasto Racibórz oraz różne wydawnictwa, organizacje pozarządowe i portale internetowe liczne przewodniki i informatory, poświęcone turystyce. Przyszła też moda na wydawnictwa albumowe o pałacach i zamkach, których każdego roku kilka pojawia się na półkach księgarskich.

     Prócz samego Raciborza, w którym można zwiedzić wspaniale odrestaurowany Zamek Piastowski oraz muzeum (gdzie można zobaczyć najprawdziwszą egipską mumię), warto odwiedzić zespół klasztorno-pałacowy w Rudach, kolejką wąskotorową, Arboretum Bramy Morawskiej, meandry Odry i wiele innych atrakcji.

     Zaledwie kilka kilometrów dzieli wojnowicki pała od granicy z Czechami, gdzie otwiera się nowy "róg obfitości" zabytków i atrakcji, do których na pewno należą morawskie pałace w miejscowościach Krawarz (Kravare), Hradec n.Moravici, Raduń, Chuchelna, czy Silarzowice (Silherovice), czy nieco dalej w Bruntalu, zaś w samej Opawie kusi turystów piękna starówka, a na jej przedmieściach arboretum Nowy Dwór.

       
  
Aktualności
5 odcinek z cyklu "Dawni mieszkańcy wojnowickiego pałacu" już na naszraciborz.pl
Kolejny, piąty już odcinek cyklu Zbigniewa Woźniaka, nt.  dziejów dawnych mieszkańców wojnowickiego pałacu.

Marzy ci się własny pałac?
Chcesz mieszkać w pałacu lub masz pomysł na biznes z nim związany? Rzuć okiem na ofertę  tutaj 

 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.