Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Okolica


Na zdjęciu Zamek Piastowski w Raciborzu
 
    Okolice Raciborza obfitują w zabytki i liczne atrakcje turystyczne, idealnie nadając się do organizowania wycieczek autokarowych, samochodowych, rowerowych, czy pieszych. Prawie w każdej miejscowości jest coś ciekawego do obejrzenia, zaś wycieczki ułatwiają wydawane przez Powiat Raciborski, Miasto Racibórz oraz różne wydawnictwa, organizacje pozarządowe i portale internetowe liczne przewodniki i informatory, poświęcone turystyce. Przyszła też moda na wydawnictwa albumowe o pałacach i zamkach, których każdego roku kilka pojawia się na półkach księgarskich.

     Prócz samego Raciborza, w którym można zwiedzić wspaniale odrestaurowany Zamek Piastowski oraz muzeum (gdzie można zobaczyć najprawdziwszą egipską mumię), warto odwiedzić zespół klasztorno-pałacowy w Rudach, kolejką wąskotorową, Arboretum Bramy Morawskiej, meandry Odry i wiele innych atrakcji.

     Zaledwie kilka kilometrów dzieli wojnowicki pała od granicy z Czechami, gdzie otwiera się nowy "róg obfitości" zabytków i atrakcji, do których na pewno należą morawskie pałace w miejscowościach Krawarz (Kravare), Hradec n.Moravici, Raduń, Chuchelna, czy Silarzowice (Silherovice), czy nieco dalej w Bruntalu, zaś w samej Opawie kusi turystów piękna starówka, a na jej przedmieściach arboretum Nowy Dwór.

      W naszym pałacu mile widziane są zarówno grupy zorganizowane, jak również i goście indywidualni, którzy zawsze u nas mogą pospacerować po parku i nacieszyć się pięknem obiektu, zaś w weekendy zjeść dobry deser, wypić piwo, czy kawę. Takia niedzielnya wizyta w gronie rodzinnym, to prawdziwy relaks. Szczególnie w letnie weekendy gościmy dużo odwiedzających, którzy na rowerach, pieszo czy też samochodami, zwiedzają Ziemię Raciborską. Tu zawsze można zobaczyć coś ciekawego, dowiedzieć się niezwykłych rzeczy na temat historii obiektu i okolicy, zajrzeć do naszych  muzeów, porozmawiać, czy zwyczajnie podejrzeć co akurat dzieje się w życiu parkowych roślin i zwierząt.
  
Aktualności
Czwarty odcinek cyklu"Dawni mieszkańcy wojnowickiego pałacu"
 Portal Naszraciborz.pl oraz kwartalnik "Krzanowice i okolice" opublikowały w swych świątecznych wydaniach kolejny, czwarty już, odcinek cyklu Zbigniewa Woźniaka o historii wojnowickiego pałacu.
Artykuł przeczytasz i obejrzysz zdjęcia, klikając  tutaj

 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.